Design your life – pracuj niezależnie

Gdzie znaleźć pracę zdalną? Lista 27 zagranicznych stron

Wiele osób chce pracować zdalnie. Powody są różne. Nieważne jednak czy chcesz spędzać więcej czasu w domu, marzysz o dłuższej podróży, czy kierują Tobą inne prywatne powody – kiedy podejmiesz decyzję o odejściu ze ‘standardowej pracy’ na rzecz pracy zdalnej, nadchodzi czas szukania. I wtedy często pojawia się pytanie – gdzie znaleźć taką pracę? Jak w ogóle zacząć jej szukać?

Prawda jest taka, że jest mnóstwo rzeczy, które możesz wykonywać zdalnie, a często jedynym warunkiem (oprócz odpowiednich umiejętności oczywiście) jest dobre łącze internetowe. Być może masz już doświadczenie w jakiejś dziedzinie, którą dotychczas wykonywałeś stacjonarnie, a którą równie dobrze mógłbyś zacząć wykonywać zdalnie? W takim przypadku będziesz szukać w odpowiednich kategoriach.

Jeśli jednak nie wiesz co możesz robić, a marzysz o pracy zdalnej, po prostu grzeb, szukaj, szperaj! Pomyśl o tym jakie zadania Ci najlepiej wychodzą, co sprawia Ci radość i w czym jesteś dobry. Być może kurs online przybliży Cię do wymarzonej pracy? Jest cała masa rzeczy, które można wykonywać zdalnie, np. projektowanie graficzne, web design, pisanie tekstów w ramach freelance, poprawianie tekstów (wiele zagranicznych firm może potrzebować Twojego ojczystego języka i osób w nim mówiących), programowanie, UX design, tłumaczenie, online marketing, social media management, konsulting i wiele wiele innych. Jest też wiele ról, o których dowiadujemy się dopiero, gdy natkniemy się na dane ogłoszenie, a ich specyfika wymaga z charakteru działalności firmy.

Praca zdalna to wciąż nieco nowy koncept, więc nie jest łatwo znaleźć w pełni satysfakcjonującą pracę na takich warunkach. Zebrałam jednak źródła, które mogą w tym pomóc. Szukając pracy zdalnej warto zwrócić uwagę na wymaganą lokalizację – niektórych firm zatrudniających zdalnie kompletnie nie obchodzi skąd będziesz pracować, jednak inne mogą mieć obostrzenia co do regionów np. EMEA, US, APAC. Związane jest to głównie ze strefami czasowymi i Twoją dostępnością w trakcie godzin pracy.

W poniższym zestawieniu skupiam się na zagranicznych źródłach do szukania pracy zdalnej, gdyż to one są najbogatszym źródłem informacji i tego typu ofert, są też lepiej płatne, ale wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego.

PRACA ZDALNA

 1.  Lista FORBES – 100 firm zatrudniających zdalnie

  Forbes co roku publikuje listę firm zatrudniających zdalnie więc warto sprawdzić jakie firmy znalazły się w tym zestawieniu, wejść na  ich strony www, żeby sprawdzić czy poszukują kandydatów takich jak Ty.

 2. SKILLCRUSH.COM

  Skillcrush jest świetnym miejscem dla programistów lub jeśli dopiero chcecie się nauczyć kodować. Ale nie tylko. Team Skillcrush przeprowadzi Was przez tajniki pracy zdalnej a także podpowiada 23 firmy, które zatrudniają zdalnie. Warto zerknąć na ich strony czy akurat nie szukają kogoś takiego jak Ty!

 3. REMOTE.CO

  Na Remote.co można przeszukiwać aktualne oferty pracy zdalnej według różnych dziedzin i kategorii, takich jak customer service, design, developers, dla HR, do działów sprzedaży, marketing i inne.

 4.  WE WORK REMOTELY

  Na tej tablicy znajdziesz przeróżne oferty pracy zdalnej, od obsługi klienta poprzez web design po programowanie. Można znaleźć tam perełki jeśli chodzi o oferty pracy dla najlepszych firm IT (role nie tylko programistyczne).

 5. REMOTIVE

  Remotive to rodzaj newslettera dla osób pracujących zdalnie, który zawiera też oferty pracy pogrupowanych według kategorii – sprzedaż, support, produkt, engineering, marketing i inne.

 6. SKIP THE DRIVE

  Ten serwis zamieszcza oferty pracy zdalnej w 32 różnych kategoriach!

 7. VIRTUAL VOCATIONS

  Ta tablica zamieszcza tylko stanowiska zdalne. Projekt rozpoczęła kobieta, która została matką i siedząc w domu próbowała znaleźć zdalną pracę. Firma się rozrosła i aktualnie prowadzona jest przez w pełni zdalny zespół!

 8. REMOTE OK

  Remote OK wykorzystuje dobrze dobrane tagi, dzięki którym łatwiej jest znaleźć to, czego się faktycznie szuka. Można szperać według filtrów: doświadczenia, branży albo typu stanowiska, wybrać stanowiska typu tech lub non-tech (przy których też mile widziana jest znajomość kilku technicznych skilli) 😉

 9. JOBSCRIBE

  Jobscribe na podstawie Twojego wyboru będzie Ci wysyłać dzienny email ze zdalnymi ofertami pracy w startupach.

 10. WORKING NOMADS

  Working Nomads może dostarczać na Twoją skrzynkę wyselekcjonowaną listę ofert pracy (codziennie lub raz w tygodniu).

 11. JOBSPRESSO

  Na Jobspresso nie tylko możesz wyszukiwać oferty pracy zdalnej według różnych kategorii, ale możesz też zamieścić swoje CV, aby pokazać się potencjalnym pracodawcom.

 12. WFH.IO

  Wfh.io skupia oferty pracy zdalnej w digital i stanowiskach technicznych (typu product management,  software engineering, web engineering, customer support, marketing i inne).

 13. OUTSOURCELY

  I znowu wyszukiwanie według rozmaitych kategorii (nie tylko stanowiska techniczne). Znajdziesz tam oferty pracy zarówno na ‘część etatu’, jak i pełen wymiar godzin.

 14.  POWERTOFLY

  Ciekawy projekt skupiony na dopasowaniu kobiet w branży technologicznej z ofertami pracy zdalnej. Możesz się zarejestrować, przejść przez proces i jeśli uda się dokonać wyboru pracy zdalnej dla Ciebie, przejdziesz przez 2-4 tygodniowy płatny okres próbny, aby sprawdzić czy Tobie odpowiada praca i czy Ty pasujesz do znalezionej roli. Projekt zapoczątkowany przez dwie kobiety – mamy.

 15. DLA SPECÓW OD WWW: AUTHENTIC JOBS

  Ta strona jest dedykowana dla profesjonalistów od stron www (od kreatywnych umysłów po UX, designerów i deceloperów).

 16. DLA DESIGNERÓW: DRIBBLE

  Dribble to świetna strona dla designerów i grafików. Można wybrać opcję “remote/anywhere” i poszukać swojej kolejnej pracy marzeń!

 17. ANGELLIST

  Jeśli zawrze marzyłeś o pracy dla startupu, ale nie wiedziałeś, gdzie szukać, to jest to. Gdy przejdziesz do przeglądania ofert pracy, wybierz “Job Type” i “Remote OK.”

 18. GITHUB JOBS

  GitHub posiada kategorię skupioną tylko na stanowiskach zdalnych, głównie technologicznych. Co ciekawe, sam GitHub też jest firmą zdalną!

 19. EUROPEREMOTELY

  Portal dedykowany pracy w europejskiej strefie czasowej. Znajdziesz tam głównie tech-jobs.

 20. FLEXJOBS

  Wyszukiwanie działa na takiej samej zasadzie, jak gdybyście szukali ‘standardowej’ pracy, z tym, że na portalu publikowane są tylko stanowiska dotyczące pracy zdalnej w ponad 50 kategoriach! Można segregować stanowiska pracy od freelance, poprzez pół ‘etatu’, aż po pełen wymiar godzin. Zdecydowanie warto sprawdzić.
  Edit: Uwaga, dostęp do możliwości aplikowania na tej stronie jest płatny i wymaga wykupienia pakietu.

   

  FREELANCE

 21. Upwork.com

  Upwork znany jest głównie z rozmaitych ofert freelance, ale można tam znaleźć też stałe zlecenia w większym wymiarze godzin. Uzupełnij swój profil o swoje umiejętności i poszukaj w interesujących Cię kategoriach.

 22. FIVERR

  Znana strona z ofertami freelance, dzięki którym możesz szybko zbudować swoje portfolio, dorobić sobie do aktualnej pracy lub znaleźć stałe zlecenia.

 23. FREELANCER.COM

  Freelancer.com deklaruje, że jest “największą na świecie stroną outsourcingową”. Faktycznie ma ponad 13 milionów użytkowników i przeróżne kategorie zleceń do zaoferowania!

 24. FREELANCERMAP.COM

  Kolejna strona do wyszukiwania zleceń (głównie IT) na całym świecie!

 25. COWORKS

  Coworks to kreatywna platforma zaprojektowana dla najlepszych marek i agencji do wyszukiwania pracowników. Możesz zarejestrować się jako freelancer, uzupełnić swój profil i znaleźć ciekawe zlecenia w najlepszych agencjach i firmach kreatywnych! Jesli masz profil na LinkedIn, możesz połączyć go z CoWorks.

 26. DLA DEVELOPERÓW: GUN.IO

  Gun.io zaprojektowane zostało dla developerów poszukujących zleceń.

 27. THE MUSE

  Sposób w jaki zaprojektowano The Muse sprawia, że szukanie zleceń zdalnych jest łatwiejsze. Przystępne kategorie, miły dla oka wygląd.

 

W trakcie szukania pracy (jakiejkolwiek, nie tylko zdalnej) warto mieć oczy i uszy otwarte. Czasami nowe możliwości przychodzą zupełnie niespodziewanie. W moim przypadku pracy zdalnej nie znalazłam na żadnej z powyższych stron, a posłużył mi LinkedIn i odpowiednie ustawienie filtrów powiadomień. O LinkedIn będzie jeszcze więcej w osobnym poście bo jeszcze inny temat i źródło szukania możliwości zawodowych.

Powyższa lista będzie przeze mnie na bieżąco aktualizowana gdy tylko uda mi się znaleźć kolejne źródła do szukania pracy zdalnej. Jeśli znacie jakieś, których nie zamieściłam powyżej – dajcie znać w komentarzu.

13 thoughts on “Gdzie znaleźć pracę zdalną? Lista 27 zagranicznych stron

 1. Świetny artykuł! Bardzo dziękuję za napisanie tak pomocnego tekstu. Wcześniej nie wiedziałem gdzie szukać, za co się zabrać. Czekam z niecierpliwością na artykuł poświęcony szukania pracy na LinkedIn!

  Dziękuję i pozdrawiam! 🙂
  Grzegorz

 2. Grześ, wielkie dzięki za miłe słowa, ogromnie się cieszę, że artykuł jest pomocny i praktyczny. Sama wiem jak to jest, bo przez długi czas pomysł pracy zdalnej chodził za mną, ale nie wiedziałam gdzie szukać. Starałam się przepatrywać polskie strony z ogłoszeniami z pracy i wyszukiwać jakimiś filtrami ale żadne wyniki nie były satysfakcjonujące. Aż trafiłam do miejsca, w którym jestem teraz i odkryłam jak ta społeczność osób pracujących zdalnie za granicą, a także firm zatrudniających zdalnie jest ogromna! I postanowiłam zebrać znane mi źródła 🙂

 3. Wow, wpadł mi w oko Twój wpis na fb, wpadłam na bloga i sądzę, że zostanę tu na dłużej 🙂 Dzięki za wyczerpujący tekst!

 4. Hej, zaczęłam sprawdzać podane przez Ciebie strony, jednak okazało się, że pierwsza, Flexjobs jest płatna – warto by było o tym wspomnieć przy opisie strony. Teraz zapoznam się z innymi stronami, ale na pierwszym miejscu sprawdzę warunki korzystania zamiast poświęcić od razu pół godziny na szukanie fajnych ofert, żeby nie tracić czasu. Pozdrawiam i dziękuję za spis stron 🙂

 5. Olga – trafna uwaga. Przyznam, że faktycznie jakiś czas temu gdy robiłam research stron zauważyłam, że dostęp jest platny ale zapomniałam zrobić przy niej notatki i wyleciało mi to z głowy. Dobrze, że wspomniałaś. To chyba jedyna taka strona z tej listy, która jest płatna, w pozostałych dostęp jest otwarty. Dodałam tę informację i przesunęłam na koniec listy (przed ‘freelance’). Dzięki 🙂

 6. Czy wszystkie te firmy/strony są w języku angielskim? A co dla tych co nie znają angielskiego tylko np jakiś inny język?

  1. Tomasz, język angielski jest na tyle uniwersalny i międzynarodowy, że często w tym języku pojawiają się oferty dotyczące również innych języków. Ale jeśli znasz inne języki to spróbuj poszukać na LinkedIn i w Google ofert wpisując słowa kluczowe związane z tą pracą w danym języku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *